ČESKÁ TŘEBOVÁ – Krajská hokejová liga zná svého vítěze. Finálová tajenka byla rozluštěna až v pátém utkání série. V něm měli k zisku titulu lépe nakročeno hosté z Moravské Třebové. Ti v duelu s českotřebovskými Kohouty po dvou třetinách vedli 4:3.

V polovině 48. minuty se domácí radovali z branky, která však nebyla uznána a celá situace skončila pouze šarvátkou.

Další příležitost přiblížit se kýženému vyrovnání měla Česká Třebová v přesilové hře čtyř proti třem. S pokusy domácích střelců si buď poradil brankář Turek, nebo je zablokovali obránci Slovanu. Hosté v oslabení dokonce vyrazili do brejku. Gól sice nevstřelili, ale především neinkasovali.

Kohouti v závěru vsadili na hru v šesti, ale svatyně hostí pro ně zůstala zakletá. Před zraky rekordního počtu diváků si po vítězství 4:3 a 3:2 na zápasy oslavné chorály vychutnaly hráči Moravské Třebové. Zatímco v táboře Slovanu panovalo nadšení, mezi Kohouty zavládl smutek.

Vítězem Krajské hokejové ligy se v ročníku 2017/2018 stala Moravská Třebová. Hokejisté českotřebovského klubu obhájili druhé místo.