ČESKÁ TŘEBOVÁ – Třetí třetina zápasu mezi Českou a Moravskou Třebovou byla zahájena přesilovou hrou domácích. Kohouti však početní výhodu nedokázali využít, a tak hráči Slovanu stále drželi vedení, o které téměř přišli v divoké druhé třetině, kdy padlo 11 branek.

Tu další, konkrétně osmou pro hosty, přidal ve 44. minutě Igor Čikl, jemuž asistoval Dudycha.

Skóre se měnilo ještě jednou. Na konečných 9:6 pro Moravskou Třebovou upravil gólový rozdíl mezi oběma týmy Matěj Pavlovský. Ten využil přihrávku Augustina a potrestal chybu v domácí rozehrávce.

Hráči Slovanu, kteří před tímto duelem prohrávali 1:2 na zápasy, si vyrovnáním série na 2:2 vynutili pátý rozhodující zápas.

Ten skončil lépe pro Kohouty, kteří si z Moravské Třebové přivezli vítězství. V přímém souboji o prvenství se Česká Třebová utká s Chrudimí. Série startuje v rodišti Josefa Ressela.