ČESKÁ TŘEBOVÁ – Skvělá divácká návštěva a především pátá výhra v řadě a posun na první příčku. Hokejisté České Třebové, i přes velmi špatný začátek, zvládli derby s Chocní a vybojovali tři důležité body. Úspěšnou premiéru měl v českotřebovském dresu osmnáctiletý brankář Vojtěch Nečas.

Do přímého souboje o první příčku nemohli Kohouti vstoupit horším způsobem. V první minutě chyboval na útočné modré obránce Pažourek, kterého obehrál Štefka, přihrál volnému Černému, který ve 40. vteřině otevřel skóre – 0:1. Domácí tým si vzápětí vypracoval dvě čisté gólové šance, které ve druhé a třetí minutě neproměnili Král s Korhoněm.

Trest na sebe nechal dlouho čekat. V čase 3:28 byl vyloučen obránce Holík, při přesilové hře vstřelil druhou branku hostující celku v čase 4:52 Knytl – 0:2. Kohouti se nadále tlačili do útoku, jenže v koncovce vycházeli naprázdno (Holík, Veverka). Smůlu měl Korhoň, po jehož střele ve 12. minutě zachránila hostujícího brankáře horní tyčka.

K vymazání dvoubrankového náskoku soupeře stačilo hokejistům České Třebové pouhých 40 vteřin. V čase 12:06 se konečně trefil Hemský – 1:2, v čase 12:46 vyrovnával dalekonosnou střelou obránce Žouželka – 2:2. O malý okamžik později našel T. Prachař skvělou přihrávkou Holíka, který v gólové pozici mířil jen do brankáře Koutského. Na druhé straně se vyznamenal mladý gólman Nečas, který v 17. minutě zlikvidoval vyloženou příležitost Šejnohy. Závěr první třetiny patřil Kohoutům. Po další skvělé přihrávce T. Prachaře strhl v čase 19:07 vedení na jejich stranu Křečan – 3:2.

Také do druhé třetiny vstoupili domácí špatně. V čase 22:10 byl vyloučen Holík, kterého v čase 23:11 na trestnou lavici následoval Pažourek. Kohouti se úspěšně bránili ve třech proti pěti, neinkasovali ani při pokračující minuté hře ve čtyřech!

V polovině dramatického střetnutí mohl vyrovnat choceňský kapitán L. Pilař, jeho šanci kryl brankář Nečas. Ve 35. minutě předvedl druhý českotřebovský útok rychlou kombinační akci, na jejím konci byl tvrdě střílející T. Prachař a především neuvěřitelný Koutského zákrok, který zabránil jistému gólu.

Hokejisté České Třebové pokračovali v nátlakové útočné hře. Při signalizované výhodě se dostal do brejku Korhoň, který se v čase 35:29 trefil přesně mezi nohy gólmana Koutského – 4:2. Přesně za minutu však Kohouti inkasovali potřetí. V útočném pásmu propadla první útočná formace, rychlý protiútok zakončil v čase 36:29 výborný Martinec – 4:3. Vzápětí udeřili, a ještě rychleji, opět Kohouti. Znovu při signalizované výhodě se v čase 36:49 podruhé v utkání trefil Hemský – 5:3.

Do závěrečné třetiny vstoupili Kohouti s výhodou dlouhé přesilové hry (1:35 min.), ale zahráli ji špatně a branku soupeře prakticky neohrozili. Choceň byla při přesilových hrách efektivnější. V čase 43:16 byl vyloučen Křečan, který při rychlém výpadu soupeře hasil chybu obránců. Hosté se díky tomu vrátili do hry, protože v čase 44:53 vykřesal naději Knytl – 5:4.

Ideální možnost ke zvýšení náskoku měli Kohouti po vyloučeních obránců Pazdery a Škvora. Minuta hry v pěti proti třem však k ničemu nevedla, domácí se nedokázali prosadit ani při minutové přesilovce pět na čtyři…

V 52. minutě přečkali Kohouti další infarktovou situaci, když zaváhání obránců napravil skvělým zákrokem brankář Nečas. Veseleji bylo v čase 53:33, kdy se po Vaňově přihrávce zblízka přesně trefil Fúzik – 6:4.

Ještě to nebylo všechno. V 56. minutě nejprve spálil další šanci Korhoň, ve stejné minutě trefil hostující L. Pilař levou tyčku domácí branky.

V čase 56:36 si hosté vybrali oddechový čas. Krátce po rozehrání (56:54) postihl nervový kolaps Šejnohu, který za vlastní brankou zběsile napadl T. Prachaře. Útočník vyfasoval dvouminutový trest, napadený za nesportovní chování desítku.

Když byl v čase 57:57 po faulu na Křečana (hákování) vyloučen ještě Martinec, bylo prakticky rozhodnuto.

Česká Třebová – Choceň 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

Branky: 13. Hemský (Fúzik, Veverka), 13. Žouželka (Filip, Vaňo), 20. Křečan (T. Prachař, Vaňo), 36. Korhoň (T. Prachař), 37. Hemský (Veverka, Daněk), 54. Fúzik (Vaňo) – 1. Černý (Štefka), 5. Knytl (Krejza, Šeda), 37. Martinec (Černý, Štefka), 45. Knytl (Škvor).

Rozhodčí:  Rulíček – Hájková, Pošvář. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváků:607. Nejlepší hráči: Hemský, Vaňo – Martinec.

Česká Třebová: Nečas – Pažourek, Žouželka, Holík, Jemelka, O. Poul, Daněk, Hrubý – Vaňo, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň – Hemský, Fúzik, Veverka.

Choceň: Koutský – Šeda, Novák, Škvor, Turčáni, Pazdera, Javůrek – Černý, Martinec, Štefka – Šejnoha, L. Pilař, Krejza – M. Pilař, Knytl, Lichtág.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Začali jsme přesně tak, jak jsme samozřejmě nechtěli. Prohrávat po pěti minutách o dvě branky, nic příjemného. I za nepříznivého stavu jsem věřil, že máme lepší tým, který je schopen zápas zvrátit. Stalo se ještě v první třetině, v tu chvíli jsme byli lepším týmem. Soupeře se dostal do hry díky několika vyloučením. Celkově to byl vyrovnaný zápas, přesto považuji naše vítězství za zasloužené.“

Příští zápas – neděle 8. prosince: Česká Třebová – Lanškroun (17.00).