ČESKÁ TŘEBOVÁ – V devátém kole druhé kuželkářské ligy mužů skupiny B se proti sobě postavila mužstva Lokomotiva Česká Třebová a Sportovní kuželkářský klub Hořice. Favoritem utkání byli hosté, domácí chtěli prolomit nepříznivou bilanci jednoho vítězství a sedmi proher. I proto jim patřila poslední příčka tabulky, věřili však ve zlepšení. Hosté z Hořic v modrobílém byli před vzájemným duelem pátí, a tak přijeli s ambicemi na vítězství.

Domácí celek vsadil v první třetině duelu na dvojici Zdeněk Markl a Jiří Hetych. V barvách hostí se jim postavilo duo Radek Kroupa a Dominik Ruml. Ten naházel 565 bodů, čímž předčil 522 přesných zásahů Jiřího Hetycha. Zdeněk Markl shodil 552 kuželek. Hostující Radek Kroupa ho však předčil, když podal nejlepší výkon zápasu, konkrétně 630 bodů. Do druhé třetiny vyslali domácí benjamínka týmu Jiřího Kmoníčka a Rudolfa Stejskala. Za hosty kouleli Jaromír Šklíba a Vojtěch Tulka a své soupeře přehráli. Třetí třetina nabídla souboj dvojic Pavel Píč – Petr Holanec za domácí a Martin Hažva – Ivan Vondráček za hosty.

Petr Holanec shodil 613 kuželek, jeho výkon však pouze zmírnil porážku domácích v poměru 1:7. Po devíti kolech soutěže zůstává Lokomotiva poslední a v dalších zápasech ji čeká boj o záchranu.