ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Program 27. kola fotbalové Divize C nabídl souboj celků z odlišných pólů tabulky. Zatímco domácí Ústí nad Orlicí mohlo vítězstvím stvrdit postup do třetí nejvyšší soutěže, hosté z Kutné Hory bojovali o záchranu. Po první půli zápasu měli k dosažení cíle lépe nakročeno hráči Jiskry, kteří vedli 1:0.

V úvodu druhého dějství byli aktivnější domácí fotbalisté. Hosté chtěli jednogólové manko dohnat hrou na protiútoky. Ten nejnebezpečnější v 54. minutě neúspěšně zakončil střídající Cimr.

V dalším průběhu druhého poločasu bylo horko především před brankou kutnohorské Sparty. V 57. minutě nejprve brankář Kadlec zneškodnil hlavičku Chlebouna. Následně několikrát zahrozil Michal Kukla.

Neúspěchy v koncovce domácího křídelníka nerozhodily. V 78. minutě se postavil k exekuci pokutového kopu, potrestal faul na Nágla a poslal Jiskru do dvougólového vedení.

Po osmdesáti minutách utkání byl domácí střelec vystřídán a iniciativu převzali jeho kolegové z hostujícího celku. Fotbaloví vyslanci z rodiště Josefa Kajetána Tyla však vyprodukovali pouze několik závarů, navíc bez gólového efektu.

Mužstvo trenéra Vladimíra Chudého si vítězstvím 2:0 nad Kutnou Horou tři kola před koncem soutěže zajistilo první místo v tabulce Divize C.

Překvapivý, ale zároveň největší úspěch ve více než stoleté historii orlickoústeckého fotbalového klubu oslavili hráči a realizační tým přímo na hrací ploše. Ta bude v příští sezoně dějištěm zápasů třetí nejvyšší soutěže.