ÚSTÍ NAD ORLICÍ – K utkání 24. kola České fotbalové ligy přijelo do rodiště Jaroslava Kociana mužstvo z Domažlic. Favoritem střetnutí byli Chodové, kteří okupovali třetí příčku tabulky. Hráči orlickoústecké Jiskry, jimž patřilo 14. místo, se však chtěli o body poprat a přiblížit se záchraně v soutěži.

Druhý poločas zápasu byl zahájen za stavu 2:1 pro domácí. Hosté se hned od úvodních minut druhého dějství snažili o vyrovnání, ale příliš se jim nevedlo. Stejným způsobem lze okomentovat také útočnou snahu orlickoústecké dvojice Souček-Falta.

V 58. minutě se hosté odhodlali ke kroku, jenž nebývá příliš častým. Ani trojí střídání však jejich hru neoživilo. Zajímavé situace se zrodily na druhé straně. Habrmanův průnik z 60., ani Vaňousův přímý volný kop z 63. minuty ale gólem neskončily. Trefit se takzvaně do černého se rovněž nepovedlo hostujícímu Mužíkovi, jehož střelu bránící hráči zblokovali.

Kýženého gólu se už žádné z mužstev nedočkalo. Derby dvou “Jisker” tak lépe zvládla ta domácí. Vítězství 2:1 se zrodilo i díky dvěma brankám Adama Nágla.

S prázdnou nebudou chtít orlickoústečtí fotbalisté, kteří momentálně zakotvili na 12. místě tabulky, odjet ani ze hřiště předposledního Sokola Čížová. Další domácí zápas sehrají svěřenci trenéra Chudého 5. května proti Vltavínu.

Komentář