ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Závod na horských kolech “Generali Sport Bárt Bikemarathon” má za sebou už 9. ročník. Toho se zúčastnilo celkem 261 závodníků, z nichž 75 se zapojilo do “hobby jízdy” na trati dlouhé 20 kilometrů. Zbývajících 186 bikerů, mezi nimiž startoval i biatlonista Ondřej Moravec, se vydalo na trať o délce přibližně padesáti kilometrů.

Zatímco se v areálu letiště na svých strojích proháněly cyklistické naděje, dorazil do cíle nejrychlejší závodník krátkého závodu. Stal se jím Mikuláš Karlík z Klubu biatlonu Letohrad s časem 50 minut a 34 sekund. Druhé místo si vybojoval Vít Kučera z Litomyšle a třetí skončil oddílový kolega vítěze Milan Žemlička.

Hlavní závod měl mnohem dramatičtější závěr. První Filip Adel (Superior MTB Team) zvítězil s časem 1 hodina 43 minut 5 vteřin a s náskokem pouhých pětadvaceti setin sekundy na druhého Jakuba Šilara (Bikeclinic Trek). Třetím nejrychlejším závodníkem se stal Jiří Hudeček, který hájil barvy klubu Giant Trans Brdy Team.