ČESKÁ TŘEBOVÁ –  V areálu na Horách u České Třebové si opět po roce u příležitosti tzv. Crossu po lyžařských tratích dali dostaveníčko běžci. Dvě stě dvacet devět běžců všech věkových kategorií tentokrát přivítalo chladné a deštivé počasí.

Krátce před startem hlavních kategorií byli vyhlášení nejlepší dětští běžci, kteří si odnesli medaile, diplomy a případně poháry. Poté již přišel na řadu hlavní závod, muži museli zvládnout 9 km a ženy 6 km.

První v absolutním pořadí mužů doběhl Lukáš Soural z Orlu Židanice s časem 37:37. Druhou příčku vybojoval o 18 vteřin pomalejší Jaromír Hradecký ze Skutče a třetí byl reprezentant Hvězdy Pardubice Mojmír Dryml.  První ženou v cíli byla Kristýna Černá běhající za KB Letohrad, které stačilo 28 minut a 17 vteřin. Pomyslné stříbro si odnesla Lenka Dušková z Iscarexu Česká Třebová. Třetí místo patří Lence Flídrové z Iscarexu Česká Třebová. Součástí Crossu po lyžařských tratích byl také Lidový běh měřící jeden kilometr, který vyhrál Jiří Zejda z Orlu Brno Obřany.