LANŠKROUN – Běh do zámeckého vrchu má za sebou už 38. ročník. Ten nejprve patřil mládežnickým závodníkům, kteří se v okolí Nového zámku u Lanškrouna utkali na tratích dlouhých od 90 do 750 metrů. Přes 180 dětí následně vystřídalo 90 účastníků hlavního závodu na 6 tisíc 300 metrů.

Jako první doběhl do cíle Jindřich Král. Reprezentant českotřebovského Iscarexu dosáhl času 23 minut a 31 sekund. Vítěz obhájil loňské prvenství a svůj výkon vylepšil o 7 vteřin. Za Králem skončil Martin Jor, závodník RunSport teamu. Třetí příčka připadla Michalovi Horáčkovi z Iscarexu Česká Třebová.

Mezi ženami byla nejrychlejší Horáčkova oddílová kolegyně Lenka Dušková. Druhé místo si vyběhala Jana Matyášová ze Silvity Ústí nad Orlicí a jako třetí závod dokončila Radka Faltusová z Atletiky Jablonné nad Orlicí.