ČESKÁ TŘEBOVÁ – Posledními zápasy vyvrcholila základní část Oblastního přeboru mužů v basketbalu. Hráči týmu SKB Česká Třebová v nich bojovali o postup do Final four, tedy mezi nejlepší čtyři týmy soutěže, z nichž vzejde její vítěz. Klíčovým soubojem v kvalifikačních bojích bylo měření sil s favorizovaným celkem SK Botas Skuteč.

Ten hrál v modrém a před vzájemným duelem byl v tabulce výše než domácí Česká Třebová, nastoupivši v žlutočerveném. Po první čtvrtině výsledek odpovídal papírovým předpokladům. Hosté ji získali v poměru 25:19. Do poločasu svůj náskok navýšili na 45:27. Po třetí čtvrtině ještě vedli hosté 58:48, ale po obvykle závěrečné části hry byl stav 73:73. Domácí v prodloužení zabojovali a na konci se mohli radovat nejen z výhry 81:80, ale podruhé v řadě také z postupu mezi nejlepší čtyři týmy oblastního přeboru.