160420_SSUP SOUTEZ MODELANNI SERIZOVACI
foto: archiv pořadatelů

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Obor Mechanik-seřizovač orlickoústecké Střední školy uměleckoprůmyslové se v posledních letech těší rostoucímu zájmu. Jeho studenti mají možnost kromě odborných praxí posbírat i další zkušenosti. Jednou takovou byla 7. dubna premiérová účast na soutěži v počítačovém modelování a kreslení. Její v pořadí již 15. ročník pořádala SOŠ a SOU Hradec Králové.

Perfektní organizace

Spolu s vedoucím učitelem praktického vyučování Milanem Sahligerem vyrazili do královéhradecké školy celkem 4 studenti – Jan Kašpar, Marek Rajský a Ondřej Sedlář z 2. ročníku a benjamínek výpravy Martin Jireš z 1. ročníku. Přestože na nejvyšší stupínky zástupci „umprumky“ nedosáhli, jejich pedagog hodnotil jejich vystoupení pozitivně. „Jeli jsme na tuto akci poprvé a rozhodně jsme neudělali ostudu. Kluci především získávali cenné zkušenosti,“ uvedl Milan Sahliger.

Zázemí i organizaci soutěže, v níž byly vypsány celkem dvě kategorie (2D a 3D), si pak pochvaloval. „Hradecká škola je velmi dobře vybavená, organizace byla perfektní, účastníky určitě motivovaly hodnotné ceny. Zaujalo mne velmi dobré umístění rychnovské průmyslové školy. My se pokusíme za rok náš výsledek vylepšit,“ dodal ještě.

Mgr. Jan Pokorný

Komentář