SLATIŇANY/ČESKÁ TŘEBOVÁ – Letošní turnaj o Pohár hejtmana Pardubického kraje provázel nebývalý zájem jednotlivých oddílů. Ve třech skupinách bojovalo o postup do finále celkem 18 družstev. Naše děvčata postoupila s přehledem ze skupiny ve Slatiňanech do semifinále ve Chvaleticích, kde se kvalifikovala druhým místem do finále dne 22. 3. 2015, které se konalo opět v krásné hale ve Chvaleticích.

TJ Sokol Nasavrky –  T.J. Sokol Česká Třebová II. 0:2 (32:50)

V základní sestavě Dvořáková, Horáčková, Kopečná, Bezperátová, Drymlová, Voclová a libero Sýkorová jsme nastoupili do prvního utkání a soupeřkám nedaly nejmenší šanci na zvrat v utkání. V průběhu utkání dostala šanci i Vašinová a nezklamala.

TJ Žichlínek –  T.J. Sokol Česká Třebová II. 0:2 (35:50)

Podobný průběh jako předchozí utkání, rychlý náskok hned od začátku setů a v pohodě dohrané jeho koncovky.

T.J. Sokol Česká Třebová II. – TJ Sokol Slatiňany2:0 (50:35)

Boj o výhru v tomto utkání byl větší než napovídá výsledek, ale větší zkušenost našich hráček rozhodla i  toto utkání v náš prospěch.

Hvězda SKP Pardubice –  T.J. Sokol Česká Třebová II. 1:2 (60:65)

Finále celého turnaje a i nejtěžší soupeř. V prvním setu opět vybraná chvilka nepozornosti v koncovce setu a ztracené vedení a nakonec i celý set. Začátek druhého setu opět patřil soupeři a už se zdálo, že i celý zápas. Ovšem v tuto chvíli začala děvčata příkladně bojovat, podařilo se jim v obraně chytit několik zdánlivě ztracených míčů, které zakončila a nakonec se jim podařilo druhý set otočit a vyhrát. Ve zkráceném setu si již začátek pohlídala a nakonec jim odměnou byla výhra v tomto střetnutí a tím i celého turnaje Pardubického kraje.

Konec sezony nás zastihl konečně v plné sestavě, když se uzdravily některé dlouhodobě uzdravené hráčky. Obranu dirigovala s přehledem libero Sýkorová, během roku se jí podařilo svůj výkon stabilizovat a odvádí výbornou obrannou hru. Blokařky v útoku odehrály několik důležitých míčů. Svůj sezonní vzestup potvrdila Bezperátová, Kopečná po dlouhém výpadku se začíná dostávat do své bývalé formy. Velké zlepšení je vidět i na nahrávačce Dvořákové, která je schopna nahrát míče, ze kterých těžily všechny hráčky na hřišti. Většina útoků smečařek končila v poli soupeřek i tady byla jasná naše kvalita. Výborně zahrála na netradičním postu Horáčková, která pestrostí útoku nedala soupeřkám šanci. Výborně ji doplnily svým výkonem Drymlová i Voclová, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.

Za Českou Třebovou hráli:

Klára Dvořáková, Linda Horáčková, Kristýna Kopečná, Radka Voclová, Dominika Vašinová, Martina Drymlová, Míša Sýkorová, Denisa Bezperátová.

Trenér: Martin Knížek

Za českotřebovský volejbal a T.J. SOKOL Česká Třebová II. Martin Knížek