foto: archiv školy

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Čtyřicítka dětí od devíti do patnácti let si nenechala ujít bohatý program a týden plný poučení. Šestý ročník Setkání s technikou a přírodními vědami pořádali pedagogové orlickoústecké umprumky v termínu 8. – 12. července a příměstský tábor se konal vůbec poprvé v rámci projektu Místní akční skupiny Orlicko.

Jedenáctka aktivit

Mezi žáky druhého stupně základních škol je zájem o tábor tradičně velký, letos měli na výběr celkem z jedenácti aktivit. „Zdokonalovat se mohli například ve zkoumání přírodních jevů, technických a manuálních dovednostech či práci s robotickými stavebnicemi. Z uměleckých aktivit jsme nabízeli mimo jiné základy knižní vazby, textilní techniky, modelování, výtvarné aktivity, výrobu oděvu či pořízení a zpracování digitální fotografie,“ vyjmenovala některé z aktivit pedagožka SŠUP Blanka Vomáčková, která týdenní akci organizačně zajišťovala. S jejím průběhem byla dle svých slov spokojená. „Dle zpětné vazby od účastníků, která proběhla jak písemnou, tak i osobní formou, se tábor povedl. Děti se naučily řadu nových věcí, aktivity hodnotily pozitivně a některé se již ptaly na další ročník,“ konstatovala po skončení kempu, v rámci něhož se mladí táborníci seznámili také se složkami integrovaného záchranného systému. „Poděkování tak patří Městské policii Ústí nad Orlicí a dobrovolným hasičům z Černovíra, kteří na čtvrtek 11. července připravili ukázky techniky, hry a soutěže a nakonec populární pěnu,“ doplnila Blanka Vomáčková.

Zakončení výstavou

Za účasti rodičů byl tábor v pátek odpoledne zakončen výstavou vyhotovených prací, které si mohli žáci odnést domů. To byl další bonus, přičemž tím nejvýraznějším byl symbolický účastnický poplatek – ten činil pouhých osmdesát korun na den, které pokryly náklady na stravování.

Mgr. Jan Pokorný

 

Komentář