ČESKÁ TŘEBOVÁ – V neděli 30.3. se od 14:00 odehrál poslední zápas základní části I.národní hokejbalové ligy na hřišti v České Třebové. Domácí Kohouti přivítali soupeře z Poruby. Hosté neměli co ztratit, neboť již před zápasem bylo jasné, že zůstanou na posledním místě tabulky.

Domácí nastoupili s chutí a hned od začátku zatlačili soupeře do jeho obranného pásma a několikrát vyzkoušeli, jakouže formu si přivezl hostující brankář Piwovarski. Ve čtvrté minutě se dopustil zbytečného útočného faulu domácí Hudec a hosté hned po zahájení přesilové hry svoji výhodu využili, díky pohotové střele Hlaváče. Domácí se rychle oklepali a znovu soupeře přehrávali, jenže bez brankového efektu. Poruba se dobře bránila a vyrážela do nebezpečných brejků a jeden z nich využila v poslední minutě díky šikovnosti Svobody.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Kohouti byli aktivnější, ale branky stříleli hosté, když v 17-té minutě se prosadili hned dvakrát a domácí byli zralí na ručník. Jistou naději pro Třebovou vykřesal parádní trefou Hynek. Jenže Poruba znovu rychle udeřila a během dvou minut zvýšila na hrozivých 1:6. V závěru druhé části pouze korigoval na 2:6 v přesilové hře domácí Rybka.

Třetí část se dohrávala již pouze s povinnosti. Hosté se úspěšně bránili a navíc si ještě náskok pojistili  ve 31. minutě na 2:7 střelou Laryše. Kohoutům se podařilo již jen snížit v přesilové hře po střele Macků.

Porážkou v posledním kole základní části si hokejbalisté České Třebové zajistili 6. místo a tím pádem i soupeře pro play- off, kterým bude HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B. Vyřazovací boje začínají již příští víkend a Česká Třebová zajíždí na hřiště do Pardubic.

Kometář k utkání od vedoucího mužstva Švece:

„Zápas, ve kterém nás soupeř vyučoval z efektivity. Když vyhrajeme na střely 31:17 a na branky prohrajeme 3:7, tak je zřejmě někde chyba. Na koncovce a formě brankářů  budeme muset do play-off ještě pořádně zapracovat.“

Česká Třebová –Sokol Poruba 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)

Góly: 18:09 Hynek (Vostrčil), 25:55 Rybka (Hudec), 34:58 Macků(Lustyk) – 3:54 Hlaváč (Svoboda), 14:05 Svoboda,16:33 Laryš (Vaculík), 16:58 Krajča (Svoboda), 21:30 Breburda (Grabovský), 23:11 Svoboda (Breburda), 30:39 Laryš (Grebeníček)

Střely: 31:17
Vyloučení: 6:6
Využití: 2:2
Rozhodčí: Karous, Řezníček
Hosté: Piwovarski – Matušinec, Grabovský, Chovanec, Hlaváč, Macko, Vaculík, Krajča, Laryš, Svoboda, Breburda, Grebeníček
Domácí: Štarman (Šmíd) – Dobrovský, Tlapák, Mrštný, Macků, Švec Š., Vostrčil, Tomeš, Hudec,  Rybka, Hynek, Jirmásek, Laštovica, Lustyk