ČESKÁ TŘEBOVÁ – V neděli 3.3.2013 kadetky TJ Sokol Česká Třebová II.  zajížděly do Znojma, kde chtěly potvrdit svoje vedení ve skupině. Opět řádila marodka a antibiotika, ale nakonec jsme odjeli v sedmi hráčkách a nemuseli se bát zranění a nedohrání zápasu.

TJ Sokol Česká Třebová II. – PSK Pegas Znojmo 3:1 (18,-20,26,17)

Soupeř nás přivítal v tělocvičně s klouzavými parketami a s akustikou, kde nebylo slyšet vlastního slova. Děvčata se ovšem nenechala rozhodit a první set zvládla v pohodě i díky kvalitnímu servisu většiny hráček. Druhý set opět odhalil naše slabá místa, soupeř přitlačil na servisu a nám začal utíkat příjem, který naše družstvo doslova honilo po celém hřišti. S tím samozřejmě souvisel i špatný útok a výsledkem byla celkem jasná prohra v tomto setu. Další set byl vyrovnaný až do koncovky, kde opět nezafungoval příjem a odevzdáním míčů zadarmo si soupeř vybudoval menší náskok. V tu dobu se ukázaly větší zkušenosti našeho družstva a po dvou odvrácených setbolech úspěšným útokem ukončilo tento set. V dalším setu si hned na začátku naše družstvo vybudovalo náskok, který v koncovce setu ještě zvětšilo a v pohodě ukončilo celý zápas.

TJ Sokol Česká Třebová II. – PSK Pegas Znojmo 3:1 (13,21,-16,22)

Odpolední zápas první dva sety vypadal, že děvčata chtějí být brzy doma. Dařila se hra v poli, na podání a většina zadarmo odevzdaných míčů soupeře končila naším úspěšným útokem. Nástup do třetího setu opět vlažný, že se nemůže nic stát a soupeř se porazí sám. Ale výsledkem byl náš asi nejhorší výkon v letošní sezoně. Úspěšné příjmy by se daly spočítat na prstech jedné ruky a naopak soupeř nás několikrát zablokoval, přidal úspěšný útok a výsledkem byl výprask 16:25. Podobná situace pokračovala i v dalším setu, ale v koncovce soupeř povolil, naše děvčata toho dokázala využít a ukončit se ziskem tří bodů i toto utkání.

V obou utkáních si svoje opět odehrála nahrávačka Dvořáková, kterou nerozhodil ani lyžařský výcvik, ani dva odpískané nečisté údery. Smečařky odehrály potřebné body a doplnily je svým výkonem i obě blokařky. Neztratila se ani lavička, která dobře zapadla do výkonu celého družstva. Výborný dojem z dvojutkání trochu kazí horší příjem v některých fázích zápasu a zmatky v obraně, kde se stále ještě nedaří potřebně číst hru soupeře v útoku.

Za Českou Třebovou hráli: Klára Dvořáková, Linda Horáčková, Kristýna Kopečná, Radka Voclová,  Lenka Sedláčková, Nikola Malá, Anna Veselá.
Trenér: Martin Knížek