PRAHA – V sobotu 9.2.2013 se odehrálo další kolo českého poháru kadetů v Praze. Kromě našich kadetů se poháru účastnila družstva VSK ISŠTE Sokolov, TJ Turnov, SK Volejbal Kolín, volleyball.cz ČZU Praha. Naše družstvo v této soutěži zatím neprohrálo a nechtělo prohrát ani na palubovce Prahy.

TJ Sokol Česká Třebová II. – VSK ISŠTE Sokolov         2:0 (25:9, 25:14)        28 min.

Do prvního zápasu nastoupili naši kadeti fantasticky. Už od začátku bylo jasné, že si výsledek zápasu pohlídají. Výborný servis našeho nahrávače Lukáše Macha, který podával za celý zápas minimálně 20x, nadělal soupeřům tak velké problémy, že soupeř vracel balony na naší polovinu pouze „zadarmo“ a to byla lahůdka pro naše smečaře, kteří nekompromisně a zodpovědně skládali každý balon. První zápas tedy skončil jasným vítězstvím třebováků.

TJ Sokol Česká Třebová II. – TJ Turnov                           2:0 (25:19, 25:17)      34 min.

Do druhého zápasu jsme nastoupili po delší pauze. Zápas jsme začali opět výborně. Servis nám pomohl vyvinout tlak, na který soupeř nedokázal odpovědět a tak jsme si mohli dovolit vystřídat a na hřiště nastoupil mladý Adam Král, který výborně zapadl do rozjetého družstva a přispěl k výhře 2:0 obzvlášť svým příjmem.

TJ Sokol Česká Třebová II. – SK Volejbal Kolín           2:1 (23:25, 33:31,15:7)     58 min.

Při rozcvičce byla vidět převaha kolínského družstva, který měl znatelnou výškovou převahu a i to se podepsalo na průběhu zápasu. Naši kluci se nedokázali soustředit na servis, který je naší předností a dávali soupeři šance na složení balonu a ten toho využíval. Koncovka setu byla v režii Kolína a vyústila ve velmi sportovní gesto našeho blokaře, který se za stavu 23:24 přiznal k teči, což vedlo k potlesku a obdivu celé haly. Další set začal opět nervózně, kdy si za stavu 5:5 vybralo naše družstvo slabší chvilku na útoku a příjmu a opět se srovnalo až za stavu 5:11. Od té doby naše družstvo dotahovalo a až v koncovce bylo schopné stáhnout soupeřův náskok hlavně díky chytré hře našeho smečaře Adama Neubauera, který přesně věděl kdy zalít a kdy razantně zaútočit. Velmi vyrovnaná koncovka nabídla velké množství setbolů pro Kolín, ale naši kadeti byli proti a na nabídku druhého setbolu náš nahrávač (Lukáš Macho) výborně vycítil chuť Adama Neubauera, který razantně ukončil druhý set. Naše družstvo srovnalo na 1:1 a šlo se na zkrácený set. Pod vidinou první prohry nastoupili do zkrácené hry přímo úchvatně a set ovládli rozdílem třídy.

TJ Sokol Česká Třebová II. – volleyball.cz ČZU Praha   2:0 (25:18, 25:15)      35 min.

Poslední zápas byl souboj o první místo v turnaji s domácím týmem, který na tom byl výsledkově stejně jako my a tak se předpokládal boj o každý míč. To byl ale omyl a náš tým ovládl i poslední zápas, kde se přímo neuvěřitelným výkonem předvedl náš kapitán a ústřední hráč Jakub Řehák a svými útoky do „debla“ a servisem přispěl k rozladění soupeře a připravil v týmu pohodu, která vyústila v jednoznačnou převahu každého jednotlivce na saku tak i v poli. Obrana soupeře nebyla schopná zachytit naše sehrané družstvo a tak i poslední zápas a tím celý turnaj dopadl vítězně.

Po celý turnaj předvádělo naše družstvo výbornou hru a předvedlo opravdu minimum výpadků. Náš kapitán Jakub Řehák zahrál opět to, co se od něj očekávalo i neočekávalo a za celý turnaj byl zablokován pouze jednou, což by určitě nešlo bez Lukáše Macha, který předvedl přesné nahrávky a výborný servis, kdy plynule přecházel z plachtícího servisu na skákaný. Náš univerzál Pavel Kubíček se na tomto turnaji blýsknul výbornou hrou na bloku a i v netypické pozici pro něj a to v poli. V poli naše družstvo předvádělo výborné výkony a stabilní příjem ať už to bylo naším liberem Lukášem Vašinou nebo Adamem Neubauerem. Na bloku nastoupil opět Tomáš Král a Jindřich Chudý, kteří výborně četli hru soupeře a sestavovali kompaktní blok nad sítí. Tomáš přidal útoky středem a Jindřich dobrý, i když nestabilní servis.

Celý turnaj naše družstvo dominovalo a až na 3. zápas hladce ovládlo všechna utkání.

Za Českou Třebovou hráli a střídali: Jakub Řehák, Pavel Kubíček, Jindřich Chudý, Adam Neubauer, Lukáš Macho, Adam Král, Tomáš Král, Lukáš Vašina (libero)

Trenér: Michal Knížek