foto: Celní úřad pro Pardubický kraj

PARDUBICKÝ KRAJ – Falešné šály, pánská trika, ale i magnetky pro děti zadrželi pardubičtí celníci na kontejnerovém překladišti v České Třebové. Hodnota originálů se blíží šedesáti milionům korun.

Kontraband téměř osmi tisíc kusů odhalili celníci ve čtyřech kontejnerech z Číny během několika týdnů, maskoval je rozličný sortiment zboží. Celníci se museli doslova prodrat stovkami kartonů, než narazili na ty v uvozovkách pravé.

Na podlaze v přední části jednoho z nich objevili bezmála dvacet krabic, v nichž se ukrývalo čtyři tisíce šál, které vypadaly velmi podobně jako ty od  světoznámého výrobce oblečení.

Celní kontroloři pojali podezření nad jejich pravostí a zkontaktovali právního zástupce pro Českou republiku. Ten potvrdil domněnku, že jde o padělky. Celníci nelegální napodobeniny zadrželi a vyčíslili škodu, která by vznikla prodejem koncovým zákazníkům, na úctyhodných 60 000 000 milionů korun.

Stejným procesem identifikace, prošly i ostatní napodobeniny, byly však naopak rozesety po celém prostoru přepravních schránek.

Před několika dny se podařilo pardubickým celníkům odhalit padělky také na tuzemském trhu, a to v kamenném obchodě. Konkrétně se jednalo o sluneční brýle, sportovní obuv, nabíječky pro telefony, dětské a dámské oblečení.

kpt.. Ing. Tomáš Culek
Zástupce tiskového mluvčího Celního úřadu pro Pardubický kraj

Komentář