foto: Policie ČR

PARDUBICKÝ KRAJ – Včera v Pardubickém kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená, kromě jiného, na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti. Během svátečního dne policisté cíleně zkontrolovali necelou stovku vozidel, z čehož 79 řidičů se dopustilo dopravních přestupků. V sedmdesáti případech to bylo porušení nejvyšší dovolené rychlosti, 61 přestupků kolegové vyřešili blokově na místě a 9 jich oznámili správním orgánům. Některé konkrétní případy porušení rychlostí naleznete níže.

O půl desáté ráno v Hejnici na Orlickoústecku jel 33letý řidič s Octavkou rychlostí 109 km/hod. na povolené 50. Vzhledem k tomu, že se jedná o přestupek, kdy může přijít o řidičský průkaz, policisté ho nemohou řešit na místě, a proto s řidičem sepsali oznámení pro příslušný správní orgán.

Ze stejného důvodu oznámením museli policisté řešit i 70letého řidiče vozidla Hyundai, který jel mezi obcemi Chrudim a Nasavrky rychlostí 125 km/hod. na povolené sedmdesátce.

Ve stejném úseku jsme pokutovali i 52letého řidiče Porsche, ten uháněl na povolené sedmdesátce rychlostí 116 km/hod.

Rychle se jezdilo i v okolí Třebovic na Orlickoústecku. Jednatřicetiletý řidič vozidla VW Sharan za o 46 km/hod. vyšší rychlost mimo obec dostal pokutu 2000 korun a 56letý motorkář 2500 korun za rychlost o 49 km/hod. vyšší.

O řidičský průkaz zřejmě přijde i řidič BMW, který jen u Zámrsku na silnici I/35 rychlostí 129 km/hod. na povolené sedmdesátce.

Orlickoústečtí dopraváci se na chvíli v rámci dopravně bezpečnostní akce stali v Libchavách i odchytovou službou, protože je přišel „navštívit“ čtyřnohý uprchlík. Když už byl téměř na cestě do útulku, protože se nám nedařilo zjistit, komu patří, majitel se objevil a svého miláčka si odvedl.

mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje