foto: Policie ČR Ústí n.O.

ORLICKOÚSTECKO – V sobotu, v den, kdy poprvé řidiče nejen v bývalém okrese na silnici čekal sněhový poprašek, na celém Orlickoústecku probíhala dopravně bezpečnostní akce zaměřená na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Cílem bylo především působit na řidiče ve zlepšení dopravní kázně na pozemních kimunikacích a s tím spojené snížení počtu dopravních nehod v důsledku požití alkoholických nápojů a ovlivnění osob za volantem návykovou látkou. Policisté se v rámci této akce také zaměřili na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

Vzhledem k tomu, že počasí některé řidiče, i přes veškerá varování překvapilo, své ,,miláčky“ na sněhovou nadílku nepřipravili. Souhra náhod přispěla k tomu, že v mnohých místech byla nehoda za nehodou. Policisté, kteří neřídili provoz při dopravních nehodách nebo neřešili havárie, se účastnili dopravní akce. Z celkem 93 kontrolovaných vozidel nebylo ani jedno v pátrání nicméně v jednom případě muži zákona odhalili řidiče, který se bude ze svého ,,opojení“ zpovídat u správního orgánu. U osoby za volantem bylo totiž zjištěno požití návykových látek. Ostatní řidiči byli potrestáni blokovými pokutami.

Ti, kteří měli vše v pořádku od nás obdrželi Alkoholový test s několika radami a stěrku na okna s upozorněním: ,,Nepijte, když řídíte.“, která se jim v danou chvíli náramně hodila. Z počtu nehod, ke kterým dopravní policisté v sobotu a v něděli vzhledem k počasí vyjížděli, jich bylo minimum, kde osoba za volantem požila alkoholické nápoje.

Komentář