161209_celnici-objevili-prasky-k-vyrobe-drogPARDUBICKÝ KRAJ – Nedávno celníci zastavili osobní vozidlo, v němž cestovali z Polska dva Češi ve věku 22 a 24 let. Kontroloři se jich obligatorně zeptali, zda dováží nějaké zboží, které by podléhalo celním procedurám. Dvaadvacetiletý řidič odpověděl, že nic takového nevezou, že v kufru mají pouze nákup s potravinami.

Celníci prověřili totožnost osádky vozidla a zjistili, že oba muži mají bohatou trestní minulost (krádeže, napadení veřejného činitele, atd.). Rozebrali proto vytipované části interiéru automobilu. Důkladně prověřili také věci v zavazadlovém prostoru.  Jejich pozornosti neušel ani igelitový sáček s mletým masem. Vyplatilo se to, přišli totiž na to, že  je v něm ukrytý balíček s neznámým obsahem. Když jej rozřízli, našli tablety Claritine Active, jež se zneužívají k výrobě pervitinu. Celkem napočítali 250 prášků.

Řidič se celníkům přiznal, že patří jemu, dále však odmítl vypovídat. Za nezákonné držení omamných a psychotropních látek mu hrozí trest odnětí svobody až pět let nebo peněžitý trest.

Pardubičtí celníci se setkali vůbec poprvé s takovým úkrytem pašovaného zboží. V minulosti zaznamenali léky na výrobu drog rozpuštěné v tekutině, připevněné na různých místech těla kurýra, našli je také schované u palivové nádrže osobního auta. Několikrát objevili sáček se zneužívanými léky v blízkosti železniční tratě, kde je zanechala neznámá osoba.

por. Ing. Václav Kánský
tiskový mluvčí

[wzslider autoplay=“true“]

Komentář