foto: HZS Pardubického kraje, DN Damníkov

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí

V neděli 4. února v 16.03 hodin zasahovala jednotka hasičů z Lanškrouna u nehody dvou vozidel v Damníkově. Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že se jednalo o střet dvou osobních vozidel, která po střetu skončila zhruba sto metrů od sebe a mimo komunikaci.

Řidička s vozem Renault Clio skončila v příkopu plném vody. Ve druhém autě značky Škoda Octavia cestovaly dvě osoby. Automobil skončil mezi stromy. Jednotka hasičů provedla zajištění vozidel proti úniku provozních náplní a zajistila je proti vzniku požáru. Zraněné osoby byly převezeny do nemocnice. Hasiči dále uklidili střepy a zbytky vozidel v délce zhruba sto metrů.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

Dým začal vycházet z mřížky nad krbovou vložkou v dřevostavbě v Třebosicích v neděli po 18. hodině. Na pomoc byli v 18.46 hodin přivoláni hasiči z Pardubic. Ti zjistili, že žhne sádrokartonový obklad kolem krbu. Obklad hasiči rozebrali a zjistili, že je špatně zhotovena konstrukce krbu. Požár byl zlikvidován v 19.48 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 4 miliony korun.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Na silnici do Jedlové směrem na Hamry spěchaly hasičské vozy v neděli 4. února v 22 hodin. Řidič s vozem Suzuki Grand Vitara skončil jízdu v potoku a na boku. Při příjezdu hasičů již byla osoba z auta venku. Řidiči pomohli z auta místní občané. Řidič byl ale na občany agresivní a z místa nehody utekl. Hasiči provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních náplní. Hasiči hledali řidiče po okolí. Pomocí jeřábu byl automobil vytažen z potoka a umístěn na odstavné ploše a předán rodinnému příslušníkovi.

K nehodě osobního vozu s nákladním automobilem do Horního Újezdu vyjížděli v pondělí 5. února v 8.20 hodin hasiči z Litomyšle. Při nehodě byly zraněny dvě osoby – žena a dítě. Osoby byly převezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice k preventivnímu ošetření. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru a zamezili úniku provozních náplní.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář