foto: HZS Pardubického kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Sál Jana Kašpara na Krajském úřadu Pardubického kraje patřil v pondělí 18. listopadu 2019 dopoledne profesionálním hasičům. V sále se uskutečnilo slavnostní složení slibu 16 nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Zároveň při této příležitosti obdrželo 12 příslušníků Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje medaile Za věrnost. Tato medaile je udělována k ocenění velmi dobrých výsledků ve služební činnosti za dobu trvání pracovního nebo služebního poměru v délce nejméně 10 a 20 let.

Ocenění předávali ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Mgr. Aleš Černohorský, genpor. Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR i Josef Bidmon, krajský starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

„Udílení medailí patří mezi nejvýznamnější a nejslavnostnější události Hasičského záchranného sboru České republiky. Je mi ctí, že se mohu setkat s lidmi, kteří svojí každodenní prací přispívají k tomu, že se v naší krásné zemi žije lépe a bezpečněji.“ řekl mimo jiné ve svém proslovu k oceněným genpor. Drahoslav Ryba.

Ocenění obdrželi:

Medaile Za věrnost III. stupně

nstržm. Ondřej Kout – ÚO Chrudim

nstržm. Milan Hermon – ÚO Svitavy

nstržm. Jiří Makalouš – ÚO Ústí nad Orlicí

nstržm. Tomáš Hlava – ÚO Ústí nad Orlicí

kpt. Mgr. Andrea Awwadová – krajské ředitelství

Medaile Za věrnost II. stupně

nprap. Libor Matouš – ÚO Svitavy

nprap. Daniel Jansa – ÚO Svitavy

por. Bc. Jaroslav Pecina – ÚO Chrudim

pprap. Petr Bleha – ÚO Chrudim

pprap. Libor Horálek – ÚO Chrudim

ppor. Jiří Číž – ÚO Ústí nad Orlicí

nstržm. Petr Bartáček – ÚO Ústí nad Orlicí

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář