Foto: Ondřej Pavlík – HZS Pardubického kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Petr Plaček z HZS Pardubického kraje, územního obor Pardubice, vyhrál pohárový závod TFA v Ostravě, a to ve věkové kategorii A (18-34 let). V této soutěži před lety exceloval i mistr světa, mistr Evropy a mistr ČR a bývalý příslušník HZS Pardubického kraje Lukáš Novák. HZS Pardubického kraje dále na soutěži reprezentovali Daniel Knápek, Marek Víšek i Ondřej Pavlík. Závod v Ostravě je jedním z nejtěžších závodů v Českém poháru TFA. Soutěže se účastnilo celkem 75 závodníků z České i Slovenské republiky a Polska. Do Ostravy se sjela pochopitelně i celá reprezentace ČR v nejtěžších disciplínách TFA.

David Kubiš z HZS Jihočeského kraje (Písek) se stal absolutním vítězem a nejtvrdším hasičem na TFA Ostravská věž, které se uskutečnilo 4. září 2018 v Ostravě. Druhý celkově skončil Petr Plaček z HZS Pardubického kraje, bronzový byl – stejně jako loni – Roman Viej z HZS Moravskoslezské­ho kraje.

Závodníci museli závod absolvovat v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, celkem devět nejrůznějších pohybových, silových a překážkových disciplín. Cíl byl na vrcholu vysoké pece, zvané Bolt Tower.

Ve věkové kategorii HZS A od 18 do 34 let byl první Petr Plaček, v kategorii B od 35 do 44 let David Kubiš (Roman Viej zde byl druhý), v kategorii C 45+ Daniel Kouřil z HZS SŽDC Česká Třebová.

Gratulujeme a tleskáme nejtvrdším hasičům!

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Komentář