KŁODZKO (POLSKO) – Víte o tom, že nedaleko hranic v polském Kłodzku, můžete navštívit mini svět s různými stavbami světa jakými je Big Ben, Vítězný oblouk a nebo také pražská Staroměstská radnice s orlojem?

MiniEUROLAND na ploše dvou hektarů nabízí návštěvníkům sbírku v současné době čtyři desítek miniatur známých staveb. Díky tomu se může každý z návštěvníků přenést na různá místa. Veškeré popisky v tomto parku jsou také v češtině. Mezi největší skvosty patří stavba komplexu budov drážďanské galerie Zwinger. “Je to velmi pěkný palácový komplex, jehož stavba trvala více jak rok.  Pracovalo na ni sedm modelářů a stála kolem 100 tisíc EUR,” řekl pro OIK TV výkonný ředitel MiniEUROLANDU Jarosław Ptaszkiewicz. Takové modely jsou v Evropě pouze dva. Zde a v rakouském parku Minimundus.

Vyrobit střední mini budovu trvá kolem čtyř až pěti měsíců, cena takové se pohybuje kolem 900 set tísíc až 1,2 miliónu. Cílem je mít v parku kolem 100 mini staveb. Nejen z Polska a celého světa, v blízkém plánu je také postavit 30 metrů vysokou kopii dvou věží Petronas z Kuala Lumpur, ale také kopie některých staveb z České republiky.

Jsme největším parkem miniatur v Polsku a jediným v Evropě, které ukazuje pěkné květy, zajímavé dřeviny s maketami známých budov. Všechny jiné parky se specializují pouze na miniatury, ale my návštěvníkům chceme dát více,” řekl Ptaszkiewicz.

Každoročně v červnu se zde pořádá Festival Květů. Mimo této akce je pro návštěvníky připravena řada jiných od Velkého grilování po Festivaly kávy nebo čaje. Otevřenu tu mají denně od 09.00 do 19.00 hodin s výběrem několika druhů vstupného.


Minieuroland Noworudzka 11 57-300 Kłodzko Polsko