foto: Pardubický kraj

ORLICKOÚSTECKO – Letní jízdy parních vlaků v Pardubickém kraji zakončí sezonu v sobotu 3. září na speciální trase z Ústí nad Orlicí do polské Slezské Javořiny. Jedná se o jízdu v rámci projektu, který je podpořen z evropských fondů. Již měsíc před jízdou je parní vlak vyprodaný. Další zájemci budou oslovováni v případě, že bude některá z rezervací zrušena.

„K dnešnímu dni máme na české straně parní jízdu do Polska vyprodanou. Velký zájem nejen železničních nadšenců, ale také rodin s dětmi je pro nás jasným důkazem, že tyto jízdy jsou velkým lákadlem a má smysl v nich pokračovat i do budoucna, a to včetně jízd do Polska, konkrétně pak do velkého železničního muzea ve Slezské Javořině,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že právě s Nadací pro ochranu průmyslového dědictví Slezska a Muzeem starých strojů a technologií v Žamberku připravuje kraj projekt výstavby železničního muzea v Dolní Lipce, na který chce kraj získat zdroje z evropských fondů. Partnerským projektem by pak bylo muzeum ve městě Dzierżoniów.

Pro zájemce o parní jízdy zbývají do konce léta ještě tři jízdy na trase Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice. Ty se uskuteční vždy v sobotu 13., 20. a 27. srpna. Jízdenky na tuto trasu není možné předem rezervovat a je možné je zakoupit jen v hotovosti přímo ve voze.