Lukáš, první miminko roku 2021 v Orlickoústecké nemocnici (foto: Orlickoústecká nemocnice)

PARDUBICKÝ KRAJ – První miminko narozené v novém roce v Pardubickém kraji je chlapeček Tadeáš, který se narodil 38 minut po půlnoci ve Svitavské nemocnici. První holčičkou, která přišla na svět v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje, je Valerie. Ta se narodila deset minut před druhou hodinou ranní v Chrudimské nemocnici. Už během dopoledne se dočkali svých prvních přírůstků také v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici.

Tadeáš s porodní váhou 3450 g a délkou 50 cm se narodil mamince Lucii. Z porodnice pak zamíří domů do Jedlové u Poličky. V Chrudimské porodnici bylo po půlnoci rušno. Jako první holčička v kraji se zde narodila deset minut před druhou hodinou ranní mamince Jitce z Chrudimi malá Valerie, která vážila 2720 g a měří 46 cm. Hned ve 2:26 přišlo v  chrudimské porodnici na svět další dítě, tentokrát chlapeček Antonín.

V Pardubické nemocnici přivedla v 8:43 na svět holčičku Žofii maminka Lucie z Hradce
Králové. Děvčátko po porodu vážilo 3660 g a měřilo 51 cm. Doma budou na malou sestřičku netrpělivě čekat dva bráškové. Ani ne o hodinu později se podívalo na svět i první miminko v Orlickoústecké porodnici. Chlapeček Lukáš se narodil v 9:27 a vážil 3220 g. Pro maminku Kristinu z České Třebové je to už druhý přírůstek do rodiny, na bratříčka už doma čeká malý Michal.

Počty porodů v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje v roce 2020:
Pardubická nemocnice – 1360 porodů
Chrudimská nemocnice – 1126 porodů
Orlickoústecká nemocnice – 1108 porodů
Svitavská nemocnice – 742 porodů