ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V roce 2018 se v porodnici Orlickoústecké nemocnice narodilo přes 1 200 dětí. Tím prvním letošním se zhruba dvě a půl hodiny po silvestrovské půlnoci stala Kristýnka. Ji a maminku Martinu jsme navštívili společně se zastupujícím ředitelem nemocnice Karlem Kohoutkem, abychom se zeptali, jak se jim daří. “Snášíme to dobře, jsou tady na nás milí. Je to větší miminko, váží necelé 4 kilogramy, 3 960 gramů, takže to bylo náročnější,” sdělila OIK TV Martina Ježková.

Vše nakonec dobře dopadlo, a tak Kristýnku už brzy čekal přesun domů do Lanškrouna, kde na ni a maminku čekali dva bratři a tatínek. Možná i oni dumali nad tím, jak by se nový přírůstek do rodiny mohl jmenovat, ale poslední slovo měly náhoda, nebo osud. “Ona si vlastně Kristýnka vybrala sama, protože když jsme jeli na ultrazvuk, co to bude, tak zrovna měla svátek Kristýnka, tak jsme říkali, že když to bude holčička, tak to bude Kristýnka,” doplnila maminka Martina.

Při budoucím vyplňování kolonky “datum narození” se možná děvčátku bude hodit, že přišlo na svět 1. 1., přestože to podle maminky nebyl záměr. “Člověk v tu chvíli vůbec nemá čas řešit, co je za datum, ale cítila jsem se po tom porodu podobně jako někteří po tom silvestru,” uzavřela Martina Ježková s úsměvem.