ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Na Andrlově Chlumu se konal další ročník Ohnivé rozhledny. Do fyzicky náročné sportovní soutěže o nejtvrdšího hasiče se letos přihlásilo 47 profesionálních i dobrovolných hasičů z celé České republiky. Všichni přitom absolvovali stejnou trať.

Závodníci změřili síly v takzvaných TFA disciplínách. Roztahovali hadice, balili je do kotouče, probíhali tunelem se zátěží. Následovalo osmdesát úderů v hammerboxu a tahání figuríny na 60 metrů. Tuto část museli závodníci absolvovat do pěti minut, jinak by byli dikvalifikováni. Poté ještě museli zdolat dvoumetrovou bariéru a na závěr vyběhnout na rozhlednu.

První místo v celkovém pořadí obsadil s časem 4:31:84 Petr Moleš z Jihomoravského kraje, stříbro vybojoval jeho kolega Vít Malenovský s časem 4:33:65. Jiří Mikulecký z Ústí nad Orlicí obsadil v celkovém pořadí třetí místo s časem 4:36:91, ale ve své kategorii, tedy muži nad 35 let se umístil na první příčce a zároveň se stal nejtvrdším hasičem našeho kraje.