ČESKÁ TŘEBOVÁ – Letošní 16. ročník streetballového turnaje “TSR Streetball Cup – Memoriál Mistra Jana Husa“ se jako již tradičně konal v České Třebové, nesl se však ve znamení několika novinek. Poprvé v historii se uskutečnil pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Premiérově se také sportovní klání uskutečnilo v areálu gymnázia. Osmnácti týmům byly k dispozici 4 hrací plochy. 2 hřiště byla opatřena speciálním povrchem. Své zápasy na nich odehráli jak hráči, kteří mají zkušenosti s nejvyšší českou basketbalovou soutěží či reprezentačním dresem, tak příchozí zájemci. Jednotlivá utkání se hrála buď do 12 bodů, nebo v případě nižšího skóre na 10 minut. O vítězi měl rozhodnout hrací systém turnaje.

Součástí programu byly také doprovodné akce. Soutěž o nejkurióznější koš vyhrálo mužstvo Čistírna Streetball Magic Team. Dovednostní soutěže o nejlepšího trojkaře a smečaře ovládl Jiří Kašpar. Ten svedl také souboj s nejlepším střelcem trojek historie České ligy Pavlem Milošem, který byl patronem akce. Jiří Kašpar si zahrál také turnajové finále. V něm jeho tým „Zoubkovy děti“ přehrál družstvo „Revolta“ výsledkem 12:3. Po finále byly rozdány ceny a „Memoriál Mistra Jana Husa 2013“ se stal minulostí.