LANŠKROUN – 33. ročník tradičního jezdeckého dne se soutěží „O hliněný pohár“ se konal za pořadatelství Sportovního jezdeckého klubu při Střední škole zemědělské a veterinární Lanškroun a právě školy. Více než 120 účastníků poměřilo síly v parkurovém skákání.

Na programu bylo 5 soutěží. První dvě byly určeny nelicencovaným jezdcům a koním. Zbývající soutěže registrovaných jezdců a koní byly rozčleněny podle stupňů obtížnosti. Těmi jsou např. délka a výška překážek či jejich množství. V kategorii ZM mohli závodit pouze koně a jezdci startující prvním a druhým rokem. Kategorie Z byla otevřena všem bez omezení. V nejtěžších kategoriích ZL byly účastníci rozděleni do 2 skupin podle toho, jestli byli mladší nebo starší 19 let.

Pro všechny závodníky platilo hodnocení na základě bodů a času. V nejobtížnější kategorii závodu „O hliněný pohár“ získala bronz Lucie Faltýnková ze Sportovního jezdeckého klubu Lanškroun. Stříbro si vyjezdila Darie Kotyzová z Jezdecké společnosti Sára Luková. Zvítězila Alexandra Berková ze Sportovního jezdeckého klubu Lanškroun.