ČESKÁ TŘEBOVÁ – Zimní stadion v České Třebové je již poněkolikáté dějištěm akce nazvané „Deset dní florbalu 2013“. Součástí programu byla celá řada turnajů a také přátelských zápasů. V jednom z nich se utkaly dorostenky Florbalového klubu Orlicko Třebovsko a Florbalového clubu Asper Šumperk.

Hostující hráčky se ujaly vedení hned v první minutě střetnutí. Veroniku Tomšovou v brance domácích překonala přesnou střelou Tereza Křivohlávková. Osmá minuta utkání přinesla vyrovnání, když Lucie Fárníková využila asistenci Lucie Köhlerové.

Ve druhé třetině branka nepadla. V té závěrečné rozhodla o vítězství hostujícího družstva Klimešová. Orlicko Třebovsko podlehlo v utkání, které navázalo na mnoho turnajů pro veřejnost a školy, soupeři ze Šumperka 1:2. Deset dní florbalu ale nabídne další duely. Ty budou na programu o víkendu během turnaje žen a klubového turnaje.