ČESKÁ TŘEBOVÁ – Tělocvična Základní školy Nádražní v České Třebové po roce opět hostila Velkou cenu České Třebové v Judu. O zisk medaile se v průběhu dvou dnů snažilo skoro pět stovek dětí.

V sobotu byly na programu souboje kategorie mláďat a starších žáků, v neděli pokračovali mladší žáci a dorostenci. V roce 2016 se této soutěže účastnilo 450 judistů a judistek dohromady ze 60 oddílů a 3 zemí.  V letošním roce se celkem přihlásilo 492 sportovců ze 67 oddílů a 4 zemí a rekord byl tak překonán.

V pořadí jednotlivých družstev obsadili mezi mláďaty první místo judisté z JK DDM Chlumec nad Cidlinou a v kategorii mladších žáků dominoval JC Kidsport. Na šestý ročník Velké ceny budou pravděpodobně  v dobrém vzpomínat také starší žáci z 1. JC Baník Ostrava. Na nejvyšší stupínek v pořadí oddílů mezi dorostenci dosáhl domácí tým JUDO Česká Třebová.