LANŠKROUN – A je tu sport! Lehkoatletický stadion Romana Šebrleho v Lanškrouně hostil v pořadí již třetí pokračování běžeckého závodu Zemská míle. Jak už v úvodu tohoto atletického mítinku bývá zvykem, nejprve poměřily síly děti, poté následoval hlavní závod.

Na start hlavního závodu se tentokrát postavilo 38 běžců, kteří před sebou měli jednu míli, což je 1 609 metrů. Mezi muži nenašel konkurenci Tomáš Fliedr z F-Bike klub Sádek a čas 4:56 mu přinesl pomyslné zlato. Druhý doběhl Radek Hejl hájící barvy Vencl týmu Ústí nad Orlicí a třetí Michal Kačerovský reprezentující Activity Lanškroun. Mezi ženami zvítězila Kristýna Morávková z Ústí nad Orlicí s časem 5:52, která v cílové rovince svedla souboj s nakonec druhou Barborou Novákovou ze Sokolu Kunvald. Třetí příčku vybojovala Jana Lehká – vyslankyně oddílu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Dohromady se na trať ve všech kategoriích vydalo 160 sportovců.