LANŠKROUN – Posledním měřením sil skončila série pod názvem “Zemská míle”, kterou na Lehkoatletickém stadionu Romana Šebrleho organizuje klub Activity Lanškroun. Hlavní závod se běžel na 1609 metrů a celkově se do něj zapojilo 34 účastníků. Startovalo se však odděleně podle kategorií. První rozběh suverénně ovládla Eliška Kalousová, která pokořila čtyři okruhy za 5 minut a 33 sekund. Se ztrátou dvaceti vteřin na vítězku doběhla Hana Honsová z klubu Activity Lanškroun a třetí skončila Jana Lehká reprezentující Jiskru Ústí nad Orlicí. Největší radost ale měli v jiném orlickoústeckém klubu. Eliška Kalousová z Vencl Týmu totiž všechny své starty v sérii proměnila ve vítězství. V kategorii mužů byli největšími favority Vojtěch Mlynář a Michal Kačerovský. Jejich nadvládu mohl narušit Petr Nechvíl z Atletického klubu Choceň. Ten nakonec doběhl druhý před Radkem Hejlem z Králík. Zvítězil Vojtěch Mlynář s časem 4 minuty a 41 sekund. Dorostenec z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí se zúčastnil třikrát a pokaždé vítězně. Navíc přepsal historické tabulky závodu, když v rámci “3. Zemské míle” vytvořil nový traťový rekord.