ČESKÁ TŘEBOVÁ – Podruhé v letošní sezóně se běžci vydali na výběh do sjezdovky na Pekláku. S převýšením přibližně 150 metrů se popasovali sportovci v jedenadvaceti kategoriích. Závodu se mohli zúčastnit příchozí od předškoláků po veterány. Třetího pekelného kilometru, který se ovšem běžel podruhé, protože první závod byl kvůli sněhu na trati zrušen, se zúčastnilo 104 běžců.

Ti v chladnějším počasí nepodceňovali důkladné protažení a procvičení. Startovalo se jednotlivě. Nejmladší účastníci museli k regulérnímu absolvování závodu uběhnout 100 metrů, mladší žactvo zdolávalo 250 metrů a starší žáci bojovali o co nejlepší umístění na trati dlouhé 500 metrů. Zbývající kategorie se popraly s délkou jednoho kilometru. Před startem hlavního závodu na vrchol sjezdovky byli oceněni nejlepší mladí běžci. Kromě diplomu jim byl odměnou potlesk fanoušků.