ČESKÁ TŘEBOVÁ – Jaro se sice teprve probouzí, ale to nic nemění na tom, že běžci už za sebou mají několik závodů. Letošní premiérový výběh se konal také v rámci série “Pekelný kilometr”.

Hlavní závod k účasti přilákal čtyřiatřicet odvážlivců, kteří se rozhodli poměřit síly s českotřebovskou sjezdovkou.

Mezi ženami se nejlépe vedlo Barboře Novákové (Sokol Kunvald), která před druhou Lenkou Flídrovou (Iscarex Česká Třebová) a třetí Markétou Černou (Iscarex Česká Třebová) doběhla s časem šest minut a jedenapadesát vteřin.

Mezi muži byl nejrychlejší Martin Vacek (Iscarex Česká Třebová), jenž tisíc metrů zdolal za 5 minut a 58 sekund. Na blátem a sněhem pokryté trati o 7 vteřin zaostal druhý Lukáš Adamec (Horo Česká Třebová). Třetí skončil Jakub Moravec (JM Team Letohrad).

11. ročník běžeckého seriálu “Pekelný kilometr” bude druhým závodem pokračovat 2. května.