LANŠKROUN – Na Lehkoatletickém stadionu Romana Šebrleho v Lanškrouně za deště a zimy byl zahájen již čtvrtý ročník běžeckého seriálu Zemská míle. Na start se postavilo 155 závodníků, kde převažovali zejména dětské kategorie, které běžely od 161 do 805 metrů.

Díky počasí se hlavní závod na 1,609 kilometrů posunul o pět minut dříve, startující tam měli před sebou čtyři kola lehkoatletického stadionu. Rychlému závodu exceloval ve druhé polovině Vojtěch Mlynář, který si tak časem 04:35 doběhl o prvenství. Za ním skončil na druhém místě týmový kolega Vojtěch Vondra a na třetím Petr Nechvíl z AC Choceň. V ženách byla nejrychlejší časem 05:13 Adéle Stránská. Na druhém místě skončila Eliška Kalousová z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí a na třetím Anna Krátká z Hvězdy Pardubice. Adéla Stránská nám prozradila, jaká je nejlepší příprava v takovémto počasí.

Druhý závod letošního seriálu Zemská míle se poběží 17. června. Půjde o večerní závod. Celkově se tento seriál běží na čtyři závody.