ČESKÁ TŘEBOVÁ – Hokejisté České Třebové vyhráli čtvrtý zápas v řadě, tentokrát to odnesla Litomyšl, které Kohouti nastříleli jedenáct gólů. K jednoznačnému vítězství pomohl domácím výborný výkon celého mužstva, z hattricku se radoval útočník Marek Hemský.

Kohouti začali zostra, jenže v koncovce vycházeli naprázdno. Za prvních deset minut si vytvořili čtyři čisté gólové šance, které však Vaňo (dvakrát), Prachař a Fúzik neproměnili. Paradoxně jim pomohlo vyloučení Prachaře, který byl na trestnou lavici přísně vykázán v čase 11:39. Hru v oslabení proměnili jeho spoluhráči ve výhodu. Hostujícího obránce obral o puk dobře forčekující Hemský, který po parádním blafáku do bekhendu v čase 12:02 překonal brankáře Horáčka – 1:0.

V závěru první třetiny doplatili hosté na dva nedovolené zákroky. V čase 17:02 byl vyloučen Jankovský (držení), v čase 17:10 navíc fauloval ještě Švec (hákování). K využití dvojnásobné přesilové hry stačilo Kohoutům dvacet vteřin, v čase 17:30 se trefil obránce Holík – 2:0. Domácí pokračovali v pěti proti čtyřem (1:41 min.), ale další gól nepřidali. Naopak, šanci litomyšlského Vomočila likvidoval pozorný gólman Nimmerrichter.

Do druhé třetiny vstoupili domácí hokejisté mnohem volněji. Vyloučení Pažourka přečkali bez úhony, poté však vyhodil puk z vlastní obranné třetiny přes mantinel obránce Poul a nabídnutou přesilovku zužitkoval v čase 25:00 důrazný Vomočil – 2:1. Hosté se nadechli, naštěstí je rychle „přidusil“ první českotřebovský útok. Obrovskou práci odvedl Filip, po Vaňově finální přihrávce se v čase 27:30 přesně trefil Křečan – 3:1.

V polovině druhé dvacetiminutovky byli krátce po sobě vyloučeni domácí Filip a hostující Vomočil, při hře ve čtyřech spálil obrovskou příležitost Král. Tlak domácího týmu narůstal a co bylo podstatné, Kohouti dokázali střílet další góly. Během necelých tří minut se prosadili celkem třikrát a bylo hotovo. V čase 35:08 se podruhé prosadil Křečan – 4:1, v čase 35:42 vstřelil svůj druhý gól Hemský – 5:1 a šestá hřebík do litomyšlské rakve zatloukl v čase 38:34 Veverka – 6:1.

Na začátku závěrečné třetiny chyboval jinak dobře hrající Vaňo, zbytečnou zpětnou přihrávkou za vlastní brankou nahrál Křesťanovi, který v čase 42:31 nezaváhal – 9:2. V pohodě hrající Kohouti odpověděli rychle a efektivně. Přesně za sedmnáct vteřin, v čase 42:48, skóroval Holík, kterému famózně přihrával Korhoň – 7:2. Poprvé tak inkasoval náhradní gólman Litomyšle Klička. Za necelou minutu (43:39) vyzval Fúzik ke vstřelení další branky Hemského – 8:2.

Hosté byli definitivně na kolenou, domácí excelovali. Korhoň nastřelil tyčku, Hemský a po něm i Prachař mířili do brankáře Kličky. Českotřebovští hokejisté hráli a stříleli dál. Obránce Holík přihrával zpoza hostující branky na devátý gól Prachařovi – 9:2. O chvíli později chyboval za vlastní brankou Hrubý, což potrestal Dvořák – 9:3.

Jubilejní desáté branky se nadšení fanoušci dočkali v 57. minutě, kdy Jemelkovu střelu od modré pohotově tečoval Král – 10:3. Při vyloučení Vomočila (podražení) předvedli Kohouti další lahůdku. Akci rozehrál Prachař, skvělou Holíkovu křížnou přihrávku pak z voleje napálil Korhoň – 11:3. V závěru se Kohouti dočkali potlesku šesti stovek spokojených diváků.

Česká Třebová – Litomyšl 11:3 (2:0, 4:1, 5:2)

Branky: 13. Hemský, 18. Holík (Korhoň, T. Prachař), 28. Křečan (Vaňo, Filip), 36. Křečan (Pažourek, Žouželka), 36. Hemský (Fúzik, Veverka), 39. Veverka (Hemský, Fúzik), 43. Holík (Korhoň, T. Prachař), 44. Hemský (Fúzik, Veverka), 51. T. Prachař (Holík, Král), 56. Král (Jemelka, Korhoň), 60. Korhoň (Holík, T. Prachař) – 25. Vomočil (Jankovský, Dvořák), 43. Křesťan, 52. Dvořák (Vomočil, Šíp).

Rozhodčí:  Čížek – Pecina, Kopecký. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Oslabení:1:0. Diváků: 582. Nejlepší hráči: Hemský, Korhoň, Holík – Dvořák.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Pažourek, Žouželka, Holík, Jemelka, O. Poul, Velinský, Hrubý – Vaňo, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň – Hemský, Fúzik, Veverka.

Litomyšl: Horáček (41. Klička) – Mečiar, Šklíba, Navrátil, Švec, Jankovský, Vacek – Barkóci, Křesťan, Ostřanský – Drobný, Hejtmánek, Voženílek – Dvořák, Šír, Vomočil.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Z utkání jsme měli trošku obavy, někteří hráči mají zdravotní problémy, máme úzký kádr. Od začátku jsme diktovali tempo hry, soupeř se dostal do hry na začátku druhé třetiny, kdy snížil na rozdíl jedné branky. Mužstvo v pravý čas zabralo a nepřipustilo žádné komplikace, musím pochválit všechny hráče. Předvedli jsme slušnou hru, navíc jsme byli produktivní v koncovce.“

Příští zápas – neděle 1. prosince: Česká Třebová – Choceň (17.00).