ČESKÁ TŘEBOVÁ – Hokejový duel mezi Českou Třebovou a Litomyšlí mohl být zajímavý hned z několika důvodů. Jednalo se o regionální derby a souboj pátého se třetím celkem tabulky. V předchozím domácím utkání navíc Kohouti nadělili Hlinsku deset branek.

Na začátku třetí třetiny byl stav 6:4. Sedmý gól českotřebovských hokejistů přišel ve 42. minutě. Po akci Pirkla a Hemského doslova dotlačil kotouč za záda brankáře hostí Kalouska Matěj Štefka.

Litomyšl mohly do hry vrátit střelecké pokusy Pilavky. Mezi jeho dvě šance vklínil tu svou také Holík, avšak skóre se neměnilo. A nestalo se tak ani po parádičce Hemského.

Domácí křídelník si ale ve 48. minutě společně s Králem připsal asistenci u gólu Jana Krejzy. Kohouti tak zvítězili 8:4.

Ve finiši nadstavbové části Krajské hokejové ligy čeká Českou Třebovou duel ve Světlé nad Sázavou a následně se 27. ledna utká v domácím prostředí s Chrudimí.