ČESKÁ TŘEBOVÁ – Krajská hokejová liga se posunula do své další fáze. V prvním kole série zápasů mezi týmy, které už mají jistotu postupu do play-off, přijelo do České Třebové Hlinsko. Po dvou třetinách bylo skóre zápasu vyrovnané 3:3.

Do závěrečné části hry vstoupili aktivněji domácí Kohouti. Šejba však brankáře Hlinska neprostřelil. Stejný efekt měla snaha hostí před brankou soupeře. V 53. minutě vyhráli domácí vhazování a Petr Vlček, jemuž asistoval Šimončič, poslal svůj tým do vedení – 4:3. Hosté odpověděli střelou Plachého, ale lapačka domácího brankáře byla připravena.

V 55. minutě obránci Hlinska propadli na modré čáře, kotouče se zmocnil Martin Šejba a svůj únik zakončil gólem. Střelci, který se do sestavy vrátil po zranění, asistovali Škvor a Hemský.

Hosté v závěru zápasu vsadili na hru bez brankáře. Z početní výhody však nevytěžili nic, co by změnilo konečnou podobu skóre. Česká Třebová porazila Hlinsko 5:3.

Kohouti tak do nadstavbové části soutěže vykročili úspěšně. Na domácím ledě je fanoušci znovu uvidí až v novém roce. Ve středu 3. ledna budou hostit Chrudim.