ČESKÁ TŘEBOVÁ – “Běh Javorkou” má za sebou už 25. ročník. Ten přinesl jak vylepšení traťových rekordů, tak novinku v programu.

Jeho hlavním bodem byl závod na trati dlouhé 6 kilometrů. Nejrychlejším ze všech pětasedmdesáti účastníků byl Jáchym Kovář. Reprezentant Mizuno teamu zdolal pět okruhů za 18 minut a 18 sekund. Tímto výkonem vytvořil nový traťový rekord “Běhu Javorkou”. S téměř půlminutovou ztrátou na vítěze doběhl Radek Hübl z Runsport Salomon Teamu. Bronzovou medaili získal Kamil Krunka ze Sportovního klubu Nové Město nad Metují.

Ženám kralovala Adéla Stránská. Závodnice domácího Iscarexu za sebou nechala jak oddílovou kolegyni Lenku Duškovou, tak na třetím místě doběhnuvší Janu Matyášovou ze Silvity Ústí nad Orlicí. Dosažený čas 21 minut a 8 sekund navíc znamenal druhý rekord dne.

V dalším průběhu přišla ke slovu letošní novinka, tedy měření sil týmových štafet. Nejúspěšnější čtveřicí byla ta, která závodila pod hlavičkou Vencl týmu Ústí nad Orlicí. Jmenovitě Gregora, Vacek, Stránská a Šilarová.