ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Ústí nad Orlicí hostilo po 19 letech první kolo Národního poháru v karate. Z celé republiky se do sportovní haly Střední školy uměleckoprůmyslové sjelo 290 závodníků z 53 oddílů. Kromě prvního ze tří letošních Národních pohárů, kde v karate závodí dorostenci, junioři, U21 a senioři, se konalo i 1. kolo Ligy Kumite týmů.

Domácí barvy hájili tři závodníci. Marián Olšavský se dvěma vítěznými zápasy se probojoval do finále, kde v kategorii dorostu do 57kg na svého soupeře nestačil. Jakub Kroulík v kumite muži do 67 kg vyhrál s přehledem první zápas. O finále nastoupil proti českému reprezentantovi z Budějovic, který obsadil na letošním mistrovství světa 9. místo. I přesto Kuba prohrál těsně 2:1 a získal třetí místo. Nejlépe si počínal z domácích Honza Vaňous v seniorské kategorii do 84 kg, když vyhrál oba své zápasy a zaslouženě zvítězil. Podle svého umístění se všichni tři domácí závodníci zúčastní mistrovství republiky.