ČESKÁ TŘEBOVÁ – Na Pekláku v České Třebové se běžel předposlední letošní Pekelný kilometr. I v časech dovolených se do hlavního závodu přihlásily desítky sportovců.

Pořadatelé tentokrát s účastí při prázdninovém Pekelném kilometru příliš spokojení nebyli. Do hlavního závodu se přihlásilo 50 lidí.

První ženou ze startovního pole v cíli se stala vyslankyně Sokolu Kunvald Barbora Nováková s časem 6 minut a 48 vteřin. Stříbrnou pozici díky času 7 minut a 3 sekundy obsadila Jana Matyášová reprezentující SILVITu s.r.o. Ústí nad Orlicí. Třetí místo s časem o patnáct vteřin horším, než Jana Matyášová získala Markéta Hronová ze Czech Tri k. Teamu.

Z pomyslné bronzové medaile mezi muži se mohl radovat Martin Vacek z ISCAREXu Česká Třebová, který do cíle vyběhl za 05:33. Druhý byl o jedenáct vteřin rychlejší Martin Turek ze Žakisovi školy běhu a vyhrál vyslanec Hokejbalu Česká Třebová Jaroslav Tlapák s časem 5 minut a 13 vteřin.

Předpolední srpnový večer bude na Pekláku patřit běhu.