ÚSTÍ NAD ORLICÍ – K podzimu ve městě už neodmyslitelně patří tradiční Ústecký autosalon, ten letošní pořádaný pod názvem Ústecký autosalon a ekomobilita 2014.

Akci, kterou organizačně opět zajišťovala místní Střední škola automobilní v areálu vlastních dílen, opět navštívily tisíce zájemců. Potěšitelné je, že svou „stopu“ na autosalonu zanechala i ústecká umprumka. Zásluhou učitelek Jany Salabové a Ludmily Skokanové obohatila doprovodný program dvojice módních přehlídek. Na provizorní molo vystoupala hned dvacítka studentek a studentů. „Přihlásili do naší výzvy ´Hledáme nové modelky a modely´,“ vysvětlila hojnou účast Ludmila Skokanová.

Během obou přehlídek se měla ústecká veřejnost na co koukat. K vidění byly mimo jiné modely oceněné v posledních letech na mezinárodní soutěži Módna línia mladých v Prešově, nechyběly práce posledních maturantů oboru Navrhování a design oděvů, zajímavostí bylo představení vítězného modelu ze soutěže základních škol, jehož autorka je od letošního školního roku žákyní SŠUP.

Premiérové pak byla uvedena kolekce, jež je výsledkem spolupráce ústecké školy s firmou Capirelli. „Jedná se o volnočasové oblečení, konkrétně nová trička a mikiny, které vytvářely studentky druhého až čtvrtého ročníku. Firma by je měla v budoucnu sériově vyrábět, majitel byl s jejich úrovní velmi spokojen“ uvedla k módní premiéře Jana Salabová z pedagogického sboru SŠUP.

Mgr. Jan Pokorný