ČESKÁ TŘEBOVÁ – Mladší žáci T.J. Sokola Česká Třebová II jsou opět v absolutní republikové špičce, když po 1. místě v Pardubickém kraji a 1. místě ve společné soutěži s Královehradeckým krajem, skončili na pěkném 5. místě na Mistrovství České republiky v Kolíně.

I přesto, že jsme se v loňské sezoně stali Mistry České republiky, rozhodně jsme letos jako favorité do Kolína nepřijeli. Samotný systém soutěže, který byl i o štěstí na nasazení, tak velice silná základní skupina mnoho optimismu nedávala. Skutečnost však byla jiná a naši mladíci hráli celý víkend jako z partesu.

Družstvo vyhrálo bez porážky skupinu, kde se postupně utkali s Prahou. ŠSK Beskydy Frýdek-Místek, Českými Budějovicemi a Mnichovým-Hradištěm. V další fázi turnaje po bezchybném výkonu porážíme Jihlavu a po minimálním odpočinku narážíme na jednoho z favoritů M-ČR, Českou Lípu. Po setech 25:23 pro náš tým, 25:27 ve druhém setu a 15:17 v tie-breaku dosti nešťastně prohráváme a na turnaji končíme. Končíme však na skvělém 5. místě, na které jsme ani ve snu na začátku letošní sezony nemysleli. Bez porážky odehrálo celé mistrovství pouze družstvo ČZU s jedinou porážkou skončilo na M-ČR naše družstvo a Kometa. O to víc nás musí mrzet ten fakt, že jsme pro Třebovou nezískali některou z medailí, ale přece jenom pátí v republice a za našim družstvem mládežnická družstva z velkých volejbalových center z celé ČR. Po pátém místě na M-ČR starších žáků je tak oddíl volejbalu T.J. Sokol Česká Třebová II druhým nejúspěšnějším oddílem v České republice v kategorii žáci !!

Mistrem ČR se stalo družstvo ČZU Praha, náš přemožitel Česká Lípa skončil na místě třetím.

Českotřebovský volejbal a TJ. Sokol Česká Třebová II na M-ČR v Kolíně reprezentovali:

A. Chrobák, D. Jaško, A. Provazník, J. Jirásek, A. Olejár, V. Tecl, M. Vodička, O. Unzeitig.

Trenéři: L. Vašina, M. Olejár, M. Štorch