foto: Zdeněk Salinger

PARDUBICE – Dvanáctý prosincový den hostil sál Krajského úřadu Pardubického kraje, pojmenovaný po legendárním letci Janu Kašparovi, každoroční vyhlašování soutěže Mladý talent. Za účasti radních Bohumila Bernáška a Hany Štěpánové a vedoucího odboru školství Martina Kisse byly předány úspěšným žákům základních i středních škol pamětní listy a diplomy. „Stejně jako loni i letos pocházejí z naší školy a stejně jako loni je i tentokrát vytvořila studentka oboru grafický design Monika Csaszárová,“ zmiňuje zajímavou skutečnost ředitel SŠUP Zdeněk Salinger, který se středečního více jak dvouhodinového ceremoniálu zúčastnil. A měl k tomu pádný důvod, protože jednou z nositelek ocenění je úspěšná studentka, nyní již absolventka ústecké umprumky Petra Nováková.

Za úspěchy v soutěžích

Aktuálně studentka Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové patřila mezi nejvýraznější tváře SŠUP posledních let. Svoji dnes již bývalou školu reprezentovala na řadě soutěží, premiérový úspěch na mezinárodní Módne línii mladých v Prešově zaznamenala již v prvním ročníku a navázala na něj dalšími výbornými výsledky včetně prvního místa či speciálního ocenění primátorky Prešova.

Vysokou kvalitu tvorby potvrdila Petra Nováková rovněž svou maturitní prací – její oděvní kolekce se dostala do výběrového katalogu prestižního Studentského designu. Ocenění Mladý talent Pardubického kraje je tak pomyslnou tečkou za úspěšným středoškolským studiem mladé návrhářky. „Kounkurence v této soutěži je přitom veliká, každoročně jsou oceňováni žáci základních i středních škol za úspěchy v pestré škále oborů vědních, hudebních, sportovních i manuálních a tvůrčích dovedností,“ podotýká ředitel SŠUP Zdeněk Salinger a dodává: „Studentky jako Petra dělají naší škole nejlepší možnou reklamu. Stejně tak jsou její úspěchy vizitkou kvalitní práce našich pedagožek z ateliéru Designu oděvů, který má v naší škole velkou tradici.“

Mgr. Jan Pokorný

Komentář