BRNO / ČESKÁ TŘEBOVÁ – V pátek 29. 11. 2013 se v Brně uskutečnilo celorepublikové finále pIšQworek. Sešlo se zde 24 nejlepších týmů z celé republiky. Mezi největší aspiranty na titul patřili dvojnásobní mistři České republiky z českotřebovského gymnázia – tým Hattrick ve složení Lukáš Tomeš (kapitán), Kristýna Tomášová, Ondřej Hudec, Radek Štarman a Zdeněk Wetter. Už podle názvu je jasné, jaké byly jejich ambice. Mezi další týmy, které se na turnaji představily, patřil např. brněnský Integrál, loňský finalista, dále slovenský mistr Traja Kamaráti a ambiciozní Methanol.

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin. Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší – Hattrick, Integrál, Traja Kamaráti, 4D, Methanol, Best of AG, GVN a GVNa. Ostatní mužstva pak bojovala o umístění na deváté až čtyřiadvacáté pozici.

Atmosféra byla ve vyřazovacích soubojích opravdu napjatá. Do semifinále se probojoval tým Hattrick s týmem Methanol. Tento ostře sledovaný duel nenechal nikoho chladným. Nastoupili proti sobě dva největší kandidáti na titul! Po napínavém a velmi vyrovnaném souboji nakonec slavil postup Hattrick, který k finálovému stolu usedl už potřetí za sebou! Zde na ně čekal brněnský tým Integrál. Opakovalo se tak loňské finále. Boj to byl velmi vyrovnaný, ale nakonec se štěstíčko přiklonilo na stranu brněnského týmu, který zvítězil těsně 12:8. Hattrick se musel spokojit s druhým místem. Trojnásobné vítězství tak Hattrick sice nezískal, ale třikrát se zúčastnil celorepublikového finálového boje. A to je fantastický úspěch! Uvidíme, jestli se nějakému družstvu podaří totéž.

Na svoje čtyřleté působení v této soutěži mohou být studenti po právu pyšní. S piškvorkami letos končí, protože je čeká maturita. Předají žezlo mladším spolužákům, kteří se budou snažit navázat na výkony svých předchůdců.

Zdeněk Wetter, 8.A

Komentář