ilustrační foto, Adam Faltus

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – První dva dny otevřených dveří na „umprumce“ se blíží! Nejen zájemci o studium, ale také ti, kteří se chtějí přesvědčit, co vše se změnilo v nejstarší střední škole ve městě od časů „textilky“, mají možnost 20. a 21. října. Bez zajímavosti není, že dveře hlavního areálu v Zahradní ulici budou otevřené nejen z důvodu tradiční propagační akce. Pátek a sobota jsou totiž také termínem ostře sledovaných parlamentních voleb.

„Nechtěná kolize není na škodu,“ zní ze školy

Po oba dva dny budou návštěvníkům k dispozici veškeré prostory školy, která v letošním roce oslavila století a čtvrt od svého založení. Ateliéry na „Špindlu“, které by se v dohledné době mohly přestěhovat do areálu Perly, budou zajímat především uchazeče o studium jednoho z pěti uměleckých oborů.

V Zahradní ulici, kde se nachází hlavní areál školy, se pedagogové a studenti těší také na voliče, kteří by si chtěli prodloužit „výlet k urně“. Podle ředitele školy Zdeňka Salingera není nechtěná kolize na škodu. „Termíny naší propagační akce jsme museli avizovat dříve, než bylo známé přesné datum parlamentních voleb. Myslíme si však, že by to řadě obyvatel z volebních okrsků 2 a 3 mohlo volby zpříjemnit,“ říká k oběma akcím.

Mgr. Jan Pokorný