ČESKÁ TŘEBOVÁ – Na konci minulého týdne se Policie České republiky musela zabývat případem napadení osmasedmdesátiletého muže. Podle našich informací byl v ulici U Stadionu pobodán. “Ihned po oznámení této události jsme pátrali po osobě, která se na napadení měla podílet. Do pátrání byli nasazeni psovodi, orlickoústečtí policisté spolu s kriminalisty. V odpoledních hodinách se jim podařilo zadržet muže, který je důvodně podezřelý z tohoto násilného trestného činu,” sdělila OIK TV mluvčí policie z orlickoústeckého územního odboru Lenka Vilímková.

Kriminalisté při výslechu zadrženého zjistili, co bylo motivem násilného trestného činu. “Obviněným je 22letý mladík původně ze severních Čech, který přicestoval na Orlickoústecko za prací. Vzhledem k tomu, že o práci přišel a neměl žádné finanční prostředky, rozhodl si je opatřit jinak,” doplnila mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Tíživá finanční situace dohnala agenturního pracovníka ke spáchání loupežného přepadení, které bylo překvalifikováno na vraždu ve stadiu pokusu. Obviněnému tak hrozí 15 až 20 let odnětí svobody, případně trest výjimečný. Pobodaný muž byl totiž v přímém ohrožení života. “Senior byl ještě tak duchapřítomný, že sedl do svého vozidla, odjel k místu svého bydliště, kde začal na parkovišti kolabovat,” uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Pro napadeného muže přiletěl vrtulník, který jej transportoval do nemocnice. Tam se stav poškozeného měl zlepšit natolik, že komunikuje s lékaři.

Komentář