ilustrační foto

PARDUBICKÝ KRAJ – Během tří týdnů v  říjnu se podařilo pardubickým celníkům ve čtyřech vytipovaných zásilkách z Číny a v sedmi kamenných obchodech najít padělky za více než 14,5 milionu korun.

Příslušníci celní správy prověřují v  České Třebové desítky kontejnerů, z nichž pak vybírají ke kontrole ty s podezřením na převoz zakázaného zboží.

Takto si vytipovali dva s více než 1 300 kartony  ložního prádla. Důkladnou kontrolou každé krabice našli u přední stěny přepravní schránky více než 500 tří a šestidílných sad povlečení, které připomínaly zboží světoznámého výrobce oděvů.

Ve zbývajících kontejnerech potom objevili na různých místech 500 kusů dálkově řízených modelů, které se nápadně podobaly automobilům luxusních značek.

V desátém měsíci tohoto roku celníci vypátrali padělky také v sedmi obchodech, a to více než 600 párů obuvi, desítky kusů oblečení, elektroniky a kabelky v celkové hodnotě originálů kolem dvou a půl milionu korun českých.

Veškeré podezřelé zboží po dohodě z majiteli dotčených značek zadrželi a uskladnili ve svých skladech.

Pardubický celní úřad se dlouhodobě zaměřuje na dovoz, vývoz a prodej falzifikátů. Za celý loňský rok jich odhalil půl milionu kusů v odhadované hodnotě 50 milionů korun českých.

S blížícími se vánočními svátky upozorňují celní orgány, že s nákupem neoriginálního zboží spotřebitelé riskují nejen, že budou oklamáni, ale také zdravotní komplikace, které hrozí při použití padělaného a ve většině případů i nekvalitního zboží.

por. Ing. Václav Kánský
tiskový mluvčí

Komentář